Feedburner Feedsmith Eklentisi

RSS beslemelerinizin abone sayısı çok yüksek olduğunda bu sunucunuza ciddi bir yük bindirebilir. Bu durumda Feedburner’ı kullanmanız tavsiye edilir.
Okumaya devam et “Feedburner Feedsmith Eklentisi”

WordPress’in RSS beslemesindeki içeriği nasıl kısaltabilirim?

WordPress varsayılan olarak konularınızın tüm içeriğini RSS beslemenizde sunar. Beslemelerin bir paylaşım yöntemi olduğunu düşünürsek tüm içeriğinizi herkesle paylaşmak istemeyebilirsiniz. Peki ne yapmalısınız?

Çok basit. Yönetici panelinde Settings-Reading kısmında “For each article in a feed, show” ayarında “Summary” seçeneğini seçmelisiniz.

FeedWordPress Eklentisi

WordPress için bir RSS/Atom besleme toplayıcısı aradığımda en düzgün görünen eklenti bu oldu. Drupal’ın FeedAPI modülüne eşdeğer bir eklenti bulmaya çalışıyordum fakat mümkün olmadı. FeedWordPress, FeedAPI’ın özelliklerinin sadece bir kısmına sahip ne yazık ki.

Eklenti, kategorizasyonu destekliyor; çekme sıklığını ayarlayabiliyorsunuz.

Beslemelerden çekilen içeriği WordPress gönderisi olarak kaydedebiliyor. Alternatif olarak sadece ilgili siteye link olarak da kaydedebiliyor. Tabi ikinci seçeneği tercih etmek bana anlamsız geliyor. Kötü tarafı ise şu, hem WordPress içeriği olarak kaydedip hem de ilgili sitedeki orijinal konuya link veremiyorsunuz! Bu pek kabul edilebilir değil ne yazık ki. Resmi sitesinde bu konuda bir yorum yaptım ama henüz yayınlanmadı. Pek sık güncellenmiyor sanırım!

http://wordpress.org/extend/plugins/feedwordpress/

Resmi veb sitesi:

http://feedwordpress.radgeek.com/