Feedburner Feedsmith Eklentisi

RSS beslemelerinizin abone sayısı çok yüksek olduğunda bu sunucunuza ciddi bir yük bindirebilir. Bu durumda Feedburner’ı kullanmanız tavsiye edilir.

Eklentiyi indirmek için http://www.google.com/support/feedburner/bin/answer.py?answer=78483 adresini ziyaret edin.

Google’ın Feedburner servisini kullandığınızda RSS beslemeleriniz sunucunuza hiç yük getirmez zira bu işi Google üstlenir. Google, aynı zamanda insanların beslemelerinizle neler yaptıklarına dair istatistikler sunar. Halihazırda bir Google hesabınız olduğunu varsayarsak,

http://feedburner.google.com adresine gidin. Burada beslemenizi yakmalısınız. Mesela http://wordpressturkiye.com/feed gibi bir formattaki besleme adresinizi girin. Besleme adresini girdikten sonra beslemenize bir ad vermeli ve feeds.feedburner.com/wordpressturkiye gibi bir URL belirlemelisiniz.

Google’la işiniz bitince eklenti ayarlarınıza gidin ve yeni besleme adresiniz girin. Eski besleme adresiniz otomatik olarak yeni Feedburner adresinize yönlendirilecektir.

Feedburner Feedsmith’in başka bir yazar tarafından geliştirilmiş bir versiyonu var, FeedBurner FeedSmith Extend. İncelemek isterseniz:
http://wordpress.org/extend/plugins/feedburner-setting/

Yazar: Yönetici

WordPress Türkiye yöneticisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.