WordPress’te konunun hemen üstünde nasıl reklam gösterebilirim?

Adsense reklamlarınızı konunun hemen üstünde göstermek ister misiniz ? Böylece okuyucunun ilk baktığı yere, konunun başlangıcına reklamlarınızı yerleştirmiş olursunuz. Bu işi yapan bir eklentiyi birazdan inceleyeceğim fakat ille de bir eklenti kullanmanıza gerek yok. Hatta temanıza tek seferlik bir müdahale yeterli.

Öncelikle her temada bu basit işlemin işe yaramayacağını belirtmeliyim. Kompleks temalar farklı şablonlar kullanabiliyorlar. Fakat basit bir temada yöntem değişmez.

Öncelikle tema editöründe, temanızın single post(single.php) şablonunu açın. “php the_content();” kodunu bulun ve bu kodun üst satırına reklam kodlarınızı yapıştırın. Ben şahsen 200*200 ebadında 2 adet Adsense reklamını tercih ediyorum. Hepsi bu.

Tabi dilerseniz, reklam kodlarını şablonda daha alt bir yere de koyabilirsiniz. Şablondaki yazıları takip ederek, istediğiniz noktayı bulmak çok kolay.

Reklamlar sadece yazı sayfasında yayınlanır, ana sayfada gösterilmez. Böylece ana sayfa reklam yerleşimini dilediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Bu yöntemin tek kötü yanı temanızı değiştirdiğinizde aynı işi tekrar yapmanızın gerekmesi.

Yazar: Yönetici

WordPress Türkiye yöneticisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.