NextGen Gallery Eklentisi

NextGen Gallery, tüm zamanların en popüler eklentilerinden biri. Çoklu fotoğraf galerisi, çoklu fotoğraf gösterim desteği ve diğer geliştiricilerin alt eklentileri sayesinde eklenti oldukça popüler.

Yükledikten sonra fotoğraflarınızı hem sayfalarda hem de postlarda gösterebiliyorsunuz. Slayt şov, imaj listesi ya da imaj galeri formatında.

Flash slayt şov desteğinden yararlanmak istiyorsanız, JW Image Rotator’ı http://www.longtailvideo.com/players/jw-image-rotator/ adresinden indirip, SWF dosyasını wp-content/uploads dizinine atmalısınız.

İlk galerinizi kurmak

Add Gallery | Image adımıyla başlayarak, sekmeli bir arayüzle eklenti size bir zip dosyasından ya da klasörden ya da teker teker fotoğraf ekleyerek bir galeri oluşturma imkanı verecek.

– Galerinize bir ad verin ve Add Galery’e tıklayın
– Upload Images sekmesine tıklayın. Browse yaparak ilk fotoğrafınızı seçin. Fotoğrafaı eklemek istediğiniz galeriyi seçin. (Her fotoğraf için bunu yapmalısınız) Upload Image’a tıklayın. her fotoğraf için bu süreci tekrar edin.

Galerinizi bir post’a ya da sayfaya eklemek

Şimdi her zamanki gibi bir yazı yazarken, butonların arasında NextGen butonu dikkatinizi çekmiş olmalı. NextGen butonuna tıkladığınızda, bir pencere açılacak. Buradan istediğiniz galeriyi istediğiniz gösterim metoduyla yazınıza ekleyebilirsiniz. İsterseniz çok sayıda galeriyi içeren bir albüm ve hatta tek bir fotoğraf eklemeniz de mümkün.

Yazar: Yönetici

WordPress Türkiye yöneticisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.