Ana sayfada konuların özetini göstermek

WordPress varsayılan olarak ana sayfada ya da kategori/etiket kısımlarında yazılarınızın tamamını gösterir. Eğer uzun yazılarınız varsa bu oldukça uzun bir sayfa anlamına gelir ki, ziyaretçileriniz bu durumdan sıkılabilir. Peki WordPress’in yazılarınızın sadece ilk kısmını göstermesini nasıl sağlayabilirsininz?

Bunun 2 metodu var.

1. metod: <!–more–> ifadesini kullanarak. Yazının bölünmesini istediğiniz yerine bu ifadeyi koyarak, yazının kalanının ana sayfada gözükmesini engellemiş oluyorsunuz. Tabi bu ifadeyi kullandığınız yere “devamını oku” şeklinde bir link ekleniyor. Bunu metin editörünün HTML modunda yapmalısınız aksi halde editör kodu çevirir. Editörün HTML modunda “more” butonu var. En kolayı bu butonu kullanmanız.

2. metod: Temanızın home.php veya index.php dosyasındaki(hangisi mevcutsa) <?php the_content(); ?> kodunu <?php the_excerpt(); ?> ile değiştirmelisiniz.

Hepsi bu.

Yazar: Yönetici

WordPress Türkiye yöneticisi

“Ana sayfada konuların özetini göstermek” için 4 yorum

 1. Selam güzel söylemissiniz ama wordpress blogun da kategori eklendigi zaman hep ana sayfada gösteriyor neden?

  ne kadar kategori ekleniyorsa hepside ana sayfada cıkıyor. ee kardesim benim eklememe ne gerek var o zaman ve ben link veremedikten sonra kategorilerini ne anlamı var?

  adam kategoriler listesine bakıp gördügü baslıkların hepsi ana sayfada mevcuc zaten.

  yani bu cok sacma ve sinir bozucu gercekten.
  ne yazsam ana sayfada cıkıyor sanki sitenin bi baska sayfası yokmus gibi.

 2. merhaba,

  doğrusu yazdıklarımla sizin sorunuzun pek bir alakası yok.

  anladığım kadarıyla her konunun ana sayfada çıkmasını istemiyorsunuz. Drupal’da bu mümkün fakat WordPress’te bu mümkün mü emin değilim. Bir eklenti ile falan yapılabiliyordur muhtemelen. Yardımcı olamayacağım ne yazık ki.

 3. anladım.
  ama blogda eklenti ekleme secenegi felan yok.
  neyse bu sekilde kullanamıyacagıma göre en iyisi blogu silmek.

 4. Hakan beye katılıyorum bu wp çok saçma bişeymiş kullandıkça farkına variyotum, admin kardeşim sende anlatmışsın ama o bahsettiğin koddan benim index.php’de bulunmuyor yeni sürüm mü eski sürüm mü benim, piyasadada bulamadım hep senin anlattığın şeyden var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.